FIRST LOOK AND NOTES: MFW SS’17

mfw-ruyabuyuktetik1

Milano’dan günaydın!

Please scroll down to read in English

Yılın en sevdiğim zamanlarından biri olan Milano Moda Haftası maratonu son sürat başladı! Üç gündür dolu dolu bir ajanda ile buradayım. Eylül ayında Milano’nun havası ve atmosferi gerçekten muhteşem. Şehir moda haftasının atmosferine büründüğünde gerçekten muazzam bir hal alıyor. Her köşeden stil sahibi bir kişi çıkabiliyor ve sokaklar müthiş şekilde ilham verici oluyor. Zaten defile giriş ve çıkışları sokak modası adına lunapark gibi. Rengarenk ayakkabılar, çantalar, birbirinden iddialı kıyafetler, ünlü isimler, dergi editörleri, bir sonraki defileye yetişmek üzere çıkan modeller, peşlerinden koşan fotoğrafçılar derken kendinizi bambaşka bir gezegendeymiş gibi hissediyorsunuz. Bu anların bir kısmını ben de Instastory’lerim ve Snap’lerim dışında videoya da çektim ve en kısa sürede vlog halinde sizlerle paylaşacağım.

mfw-ruyabuyuktetik

Gelelim benim takvimimden notlara… İlk gün uçaktan iner inmez yetişmem gereken görüşmemi rötar sebebiyle bir sonraki güne kaydırınca biraz dinlenme, eve yerleşme ve alışveriş yapmaya zaman açılmış oldu. Defile davetiyeleri yavaş yavaş gelmeye başlamışken ertesi gün yağmurlu bir Milano’ya uyandık ve hemen Etro‘nun showroom’una doğru yola çıktık. Egzotik desenli etkileyici bekleme odası karesi Etro’ya ait. Bir diğer durak noktası Ralph Lauren‘in Milano ofisiydi. Muhtemelen toplantı için gelen herkes karşılama odasının büyüsüne kendisini ister istemez kaptırıyordur. Dev vazo içindeki güllerden etkilenmemek imkansız!

mfw-ruyabuyuktetik3

gigihadid-milanfashionweek

Photo: Courtesy of MaxMara

Akşam ise Max Mara mağazasındaki özel etkinlikte Gigi Hadid‘in katılımı ile keyifli bir kokteyle davetliydik. Neredeyse Duomo’nun önüne kadar taşan Gigi hayranlarının oluşturduğu kalabalığı geçip mağazaya girebilmemiz biraz zaman alsa da içeride hayli keyifli vakit geçirdik.

Kokteyl sonrası herkesin “mutlaka gidin” dediği Dry‘da Billur, Başar, Emircan, Koray ve Bihter ile kalabalık ve keyifli bir akşam yemeği yedik. Pizzalar çok iyiydi diyemem, ama ortam gayet hoştu. Yemek sonrasında ise hep beraber adidas ve Italia Independent‘ın yeni işbirliğini kutladığı partide soluğu aldık. Müzik ve ortam şahaneydi! Yorgunluğa yenik düşüp sabah 9:30’daki defileye gideceğimi hatırladıktan sonra partide çok uzun kalamasam da yine de çok keyifli zaman geçirdiğimizi söylemeden geçemeyeceğim.

Wow! Sanırım biraz uzun yazmışım sanırım. İlkbahar-Yaz 2017 koleksiyonlarının sunulduğu defileler ile ilgili notlarım ise yolda. Bir sonraki post’ta görüşmek üzere!

mfw-euyabuyuktetik2

Buongiorno from Milano!

Here we go with Milano Fashion Week– one of the most vivid, hectic and joyful times of the year and it is definitely among my personal favourites. To me Milano is super inspiring during this period with a lot of exquisite runway shows, collections and unique personal styles popping all of a sudden from any random street. And of course, before or after the shows, it is almost like an amusement park for all the street style inspiration you may possibly need. With all the colourful details, style icons, editors, model-off-duties, dozens of photographers, you feel like you are on another planet. Happy to say that I shot a few videos of these moments and they will become a little vlog to be shared with you!

Moving on with my agenda…

As there was a huge delay in my flight on the 20th, I had to reschedule one of my appointments but this change in the plans bought me some time to unpack, shop and rest a little bit. The other day Milano woke up to a rainy morning, and  we had to rush to find a taxi for our appointment at Etro, followed by our catch-up meeting at Ralph Lauren‘s Milano office. The first exotic interior comes from Etro’s waiting saloon while the huge vase filled with roses says hi from Ralph Lauren’s palace-like welcoming room. This place was amazingly photogenic so it was a must take a few shots there.

After all the meetings were done, it was time for a special cocktail at the MaxMara store with Gigi Hadid‘s personal appearance. There was this crazy fan crowd outside screaming “Gigi, Gigi!”, but luckily, we made it on time. She was there to present the brand’s new it bag BoBag and while we were leaving the store to meet our friends for dinner, the fans were still there screaming for her. 

For dinner, Billur, Başar, Koray, Emircan, Bihter and I met at Dry, which was highly recommended to each and everyone in the group by different people. The atmosphere of the place was cool but I could not find anything particular about the taste of the pizza. 

Don’t feel tired because we have another event to stop by! adidas and Italia Independent threw a very nice party around Corso Como to celebrate their new collaboration together. There was a very nice crowd inside and the music was amazing. However, I had to leave early since my first show was at 9:30 in the morning. 

Wow… Quite a long post, isn’t it? I will be sharing my comments about the shows in the upcoming posts so stay tuned and do not forget to follow my Instastory and Snapchat for my instant Milano Fashion Week experience.

fashiononboard

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *