RUNWAY NOTES: MAXMARA SS’17

 

ss17-maxmara-049

Sabah 9:30 ve Palazzo Serbelloni‘de gerçekleşecek MaxMara defilesi öncesi meydandaki kalabalığı tahmin dahi edemeyebilirsiniz. Meydandaki her bir köşe başında konuşlanan fotoğrafçılar en iyi sokak stili karelerini yakalamak adına adeta birbirleriyle yarış halindeler. Trafik alt üst ama araçlar sabırla fotoğraf törenlerinin bitmesini bekliyorlar. Bu kalabalığı atlatıp içerideki kalabalığa karıştıktan sonra koltuğumu buluyorum ve yerime geçiyorum. Az sonra birkaç güvenlik görevlisi eşliğinde Olivia Palermo da yerine geçiyor. Carine Roitfeld’den Emmanuelle Alt’a kadar birçok editör de yerlerini alıyor. Herkes hazırsa, MaxMara İlkbahar/Yaz 2017 defilesi başlıyor!

Salonda tropikal bir ormandaymışsınız hissini veren egzotik bir müzik sesi yükseliyor. Kuş sesleri, tribal tınılar… Karanlık salon aralarından çimlerin yükseldiği taşların üzerinde gibi gözüken bir zemin ile birlikte aydınlanıyor. Defilenin açılışını bir gün önce Duomo’daki MaxMara mağazasında yeni BoBag‘i tanıtan Gigi Hadid yapıyor. Gigi’nin üzerindeki tropikal desenli look aslında koleksiyonun ruhunu en iyi yansıtan parçaların başında geliyor.

MaxMara bu koleksiyonunda da modern, şehirli ve zamansız çizgisine sadık kalıyor. Tropikal vurgu ile birlikte parlak tek tonlar sakin silüetlere heyecan katıyor. Tulumlar ve dökümlü formlar ile birleşen iddialı renkler benim koleksiyondaki favorilerimden oluyorlar.

Mimar ve tasarımcı Lina Bo Bardi‘den ilhamını alan koleksiyondaki siyah ve beyazlar ise üzerinde çok uğraşılmamış, doğal ama güçlü, iddialı ama göze batmayacan şekilde seksi ve cezbedici.

maxmara3-mfw

ss17-maxmara-050

maxmara7-mfw

ss17-maxmara-051

maxmara14-mfw

ss17-maxmara-092

maxmara16-mfw

ss17-maxmara-023

Runway photos: vogue.com

Backstage photos: maxmara.com

fashiononboard

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *