SPA BREAK

Bodrum Bodrum…
Yıllardır vazgeçemediğim, her yaz mutlaka gittiğim tek yer. 
Bu sefer ise Nuxe ile birlikte Maça Kızı’nın muazzam keyifli ortamında üç gün geçirmek için Bodrum’un yolunu tuttum. 

Yukarıda gördüğünüz fotoğraf Maça Kızı’nın içinde yer alan Nuxe Spa’dan. Açıkhavada, yeşillikler arasında, denize karşı sessiz sakin bir an hayal edin. Etrafınızda hafif hafif esen rüzgar. Nuxe’ün kült ürünü Huile Prodigieuse ile yapılan harika bir masaj düşünün. İşte böyle bir üç günün ardından, deniz, güneş ve bir de Maça Kızı’nın lezzetli mi lezzetli yemekleri ve süper misafirperverliğinden sonra İstanbul’a işlerin başına dönmek için gerekli enerjiyi depoladım. 
Bodrum, my ultimate favourite getaway destination in Turkey for almost 10+ years. 
This time I was there with Nuxe to experience their ultimate luxurious spa centre located in Maca Kizi. The photo you see above was taken there. 

Close your eyes, imagine a place covered with green trees overseeing the beautiful blue bay, no voice, no nothing, just a little breeze. This is what Nuxe Spa gives you. The ultimate serene feeling with the touch of well-known Huile Prodigieuse oil message.

After spending three days with all the lovely hospitality of Maca Kizi, the delish food we had, and being spoiled by Nuxe, I am back in Istanbul- back on track, full force!

fashiononboard

2 Comments

  1. heyy gozum orda Ruya bilekliğine takıldı. That is karma! Hatırlar mısın Kaş'tan çok istiyodun <3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *