Real Women Real Life

Sezon geçişlerinde en sevdiğim şey markaların yeni kampanyaları. En sevdiğim de podyum dışında “gerçek kadın”ların üzerinde nasıl durur dediğim kıyafetleri kampanyalarda “gerçek kadın”ların üzerinde “gerçek hayat” içinde görmek. 

Bianca Balti’yi Dolce & Gabbana’nın bebek koleksiyonu için “anne” haliyle görüyoruz ilk fotoğrafta. Diğer iki fotoğrafta muhteşem Lanvin tasarımları yine “gerçek kadın”ların üzerinde. Son karede ise kraliçe Moss, Rag & Bone için kamera karşısında. Muhteşem gülümsemesi ve paparazzilere günlük kıyafetleriyle yakalanmış havası paha biçilemez.
Gelelim en ama en çok sevdiğim kampanya görsellerine. Dolce & Gabbana’nın Sonbahar kampanyasından bahsediyorum. Monica Bellucci, Bianca Balti ve İtalya’nın ünlü “it-girl”ü Bianca Brandolini kocaman bir İtalyan ailesi rolünde. Nefis kareler Giampaolo Sgura’nın elinden çıkmış.

  

  

  

Seeing “runway to real way” campaigns on real women makes me so happy! These are among my fave ones. In the first pic we see Bianca Balti as a “mother” in Dolce & Gabbana’s baby line. The following two are from Lanvin where we see major Lanvin designs on real women again. The last one is the Queen Moss seen in Rag & Bone’s Fall Campaign. Such a natural pose as if she is caught by the papparazzis while walking down the streets of London. 
Last and best comes from the lenses of Giampolo Sgura. Dolce & Gabbana’s huge and very 
mediterranean Italian family warmly welcomes us with Monica Bellucci, Bianca Balti and Italy’s it-girl Bianca Brandolini. Enjoy!

fashiononboard

11 Comments

  1. En begendigim gorselleri paylasmissin, hangisi daha guzel bilemedim!
    Rag&Bone tam tarzını yansıtmıs, D&G daha milliyetci duygularla İtalyan ailesini yansitmak istemiş, Lanvin'de bildigim kadariyla Advanced Style'dan unlu olan orta yas ve üzeri kadınları bu kampanyasında fotograflamıs.

    Hepsi ayrı ayrı cok basarili!

  2. Bir tasarımcı adayı olarak benimde amacım bu gerçek kadınları giydirmek mankenleri giydirmekten çok daha mühim:) bu editoryalde muhteşem:)

  3. Reklamlarda ve editoryellerde bir doğallık, gerçekçilik var, hiç de şikayetçi değilim 🙂 Yani sonuçta bu moda satmaya, pazarlamaya, paraya yönelik de olsa işin asılı sanat! Sanat var bu işte… Böyle olunca üç dört kemik kızı dizip fotoğraf çekmekten kesinlikle daha başarılı bir olay bence 🙂

    Bir kere Alber'in sıradışılığına bayılıyorum! Reklamlarına bayıldığım gibi, Kate'e zaten kalpçiklerimi yolluyorum 🙂 Dolce&Gabbana iki sezondur reklam kralı diyebiliriz galiba! Mükemmel! Hele önceden tek yaptığı anlamsızca manken dizmekken böyle bir gelişme müthiş! Aslında yazlık ailenin fotoğraflarını daha çok beğenmiştim ama bunları beğenmediğimi sananı vururum, bayıldım 😀 hele Bianca Brandolini de gelmiiiş! Ama iki Bianca da benim bebeklerim♥ 🙂

  4. Bu karelere bakınca Türkan Şoray aklıma geldi ne alaka deme:) o zamanın filmlerinden cingeneler alınmış günümüz modasına uyarlanmış gibi..çok hoş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *