The World of Silk & Cashmere

Kaşmir denince aklınıza tam olarak ne geliyor? Kalın, kış, soğuk, kar, üşümek? Benim aklıma gelen tam da bunların bir bütünü ve donan bir ben profiliydi, ta ki Silk & Cashmere’in yaz kaşmirleriyle tanışana kadar.
Silk & Cashmere ekibi Kemerburgaz’daki genel merkezlerinde beni ağırladılar ve incecik yazlık kaşmirlerini, önümüzdeki sezonun ilk parçalarını ve muhteşem ipek eşarplarını fashiononboard.net için tanıttılar. Bu güzel gün için kendilerine tekrar teşekkür ediyorum ve sizi kaliteli, uzun dönem yatırım parçası olan ama günümüz trendini de yakından takip eden koleksiyon ile başbaşa bırakıyorum.
Yaz kaşmiri ilk kez bu sezon denenen ve iki basic renkte çalışılan bir ürün. O kadar ince ve katlandığında o kadar yer kaplamıyor ki çantaya atıp çıkmak için adeta birebir. İçindeki incecik özel kumaş etiket bile neredeyse ağır geliyor hafifliğine. Ayrıca Silk & Cashmere tasarımcıları bu değerli ve nazik ürün için bir de özel çanta tasarlamışlar. İsterseniz çantanızda taşırken, isterseniz dolapta saklarken bu çantaları kullanabilirsiniz. Yaz kaşmiri için özel kaşmir keçilerinin tüyleri normal kaşmir üretimi için tüy toplanan vakitten daha farklı bir zamanda taranarak toplanıyor. Bu da yaz kaşmirinin dokusundaki farklılığı yaratıyor. 

Şal ve eşarp koleksiyonundan en beğendiklerim ise bu Çin temalı çift taraflı olan şallar. Çok orjinal desenlere sahip, renkler de bir o kadar muhteşem. Ayrıca hepsi %100 ipek.

Bir diğer çok beğendiğim eşarplar ise hem şık desenleri hem de büyüklükleri ile en basic beyaz tshirtü bile harekete geçirecek olan bu pastel modeller.
Bahar/yaz renklerinde canlı ve neon renk trendini es geçmeyen Silk & Cashmere, kış tonlarında da hem mint tonlarına hem de daha koyu fakat yine cesur renk tonlarına yer vermiş. 

fashiononboard

7 Comments

  1. Bir kaç sene önce okulda bir konferansta Ayşen Zamanpur`u dinlemiştik. Güzel şeyler anlatmıştı. O günden beri farklı bir gözle baktığım, özel bir marka Silk&Cashmere
    modamasallari.blogspot.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *