InstaFOB

Çoktan farkettiğiniz üzere instagram fotoğrafları çok seven biri olarak benim en severek kullandığım sosyal medya platformu. Geçtiğimiz birkaç haftadan alıntılar yaptım, umarım eğlenirsiniz. Instagram üzerinden takipte kalmak için @ruyabuyuktetik.
As you may already have realised, instagram is my favorite social media tool as I am very much in love with sharing pictures. So here is a quick snapshot of the last couple of weeks on my @ruyabuyuktetik ig account.

Bu Cumartesi günü Braun ve Pantene’in davetlisi olarak Şah Yaycı ile güzellik ve bakım üzerine sohbet etmek ve The Edition Otel’in spa’sında harika bir gün geçirmek için buluştuk. Daha detaylı fotoğraflar geliyor olacak.
I was invited to The Edition Hotel by Braun and Pantene this Saturday and had a marvelous time; chatted with Şah Yaycı on beauty and healthcare followed by 
a full day at the spa.
Will publish more pictures.
Cuma gecesi çok sevdiğim gözlük markalarından biri olan Oliver Peoples‘in 25.yılı şerefine düzenlenen oldukça “gizli” ve eğlenceli bir parti için Mısır Apartmanı’ndaydım.
This Friday night I was invited to a “private” party for Oliver Peoples’ 25th anniversary at Misir Apartmani, a pretty old and authentic building on Istiklal Street. Oliver Peoples is definitely one of my fave brands. 
Bir bisiklet aşığı olarak babamın mağazasına yani Chakra Bicycle Boutique‘e yeni gelen ürünleri teftiş etmek en eğlenceli görevim.
As a passionate bike lover, checking up on the new arrivals at daddy’s place- Chakra Bicycle Boutique– is one of my fave activities.
Chic Muse‘un yaratıcısı Denni ile kahvaltı için buluştuk. Aşşk’ın en güzel masasında Ayşegül, Ecem ve ben Denni ve erkek arkadaşı Ruy’u Türk kahvaltısı ile tanıştırdık, tabii arada birkaç tane de pancake kaçamağı yaptık. Daha detaylı fotoğraflar geliyor olacak.
While Denni a.k.a Chic Muse was here in Istanbul, we met her and behind-the lens-boyfriend Ruy over breakfast and had a lot of fun. Will publish more pictures.
L’oreal’in düz saç konusunda devrim yaratan Steampod’u ile tanışmak için çok özel bir gece geçirdik. Önce Tarabya Bahçecik Kuaför’de saçlarımız ve makyajımız yapıldı, sonrasında Nişantaşı House Otel’in suite’inde eğlendik.  
Daha detaylı fotoğraflar geliyor olacak.
Last Thursday, I was invited to a special night with L’oreal Steampod experience. This whole thing is pure magic, Steampod straightened my hair in 15 minutes! Will publish more pictures from the event.
Sizi de motive ettiğini bildiğim kahvaltı fotoğraflarımı instagram’da paylaşmaya devam ettim ve edeceğim. İyi yemek iyi hissettirecek.
I know my breakfast pics motivates you as well, so went ahead and shared more shots with you. Eating clean will make you feel much better.
 
 Ve tabi günümün en güzel anı kahvelerim.
And of course the best part of my day, coffee breaks.

fashiononboard

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *