UP IN THE WOODS

Sonbahar mevsimler arasında en güzel renklere sahip olan mevsim sanki. Her bir yaprağın kahverengi, sarı, turuncu ve yeşilin binlerce farklı tonuna büründüğü bu özel mevsimde haftasonu için gidilebilecek en güzel yerlerden biri tartışmasız Yedigöller. Her yer o kadar huzurlu ve öylesine bir tablo gibiydi ki gerçekten hiç ama hiç geri dönesim gelmedi. 

Eğer siz de Yedigöller’e gitmeyi düşünürseniz birincisi Yedigöller yolunun açık olduğundan, ikincisi kalın giyindiğinizden ve üçüncüsü de dönüş yolunda Bolu’daki Haşim Restaurant’ta birbirinden lezzetli yemeklerin tadını çıkarttığınızdan emin olun! 

Fall is the most romantic and magical time of the year. I am so in love with each and every tone of browns, greens, yellows and oranges of the leaves. To enjoy this seasons’ earthly tones, we organised a little trip to Yedigoller, which is around 2,5 hours away from Istanbul. 

Little tip: If you decide to visit Yedigoller, make sure you check out the road conditions, wear thick clothes and on your way back, make sure to stop by Hasim Restaurant to indulge yourself with traditional Turkish cuisine. 

Wearing
Max&Co. coat, Italia Independent shades, Cambridge Satchel bag, Camper boots

fashiononboard

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *