Orange Details

Günaydın yeni hafta! Normalde bu hafta Milano’da fashion week’e katılıyor olacaktım. Ama hem ofisteki yoğunluk hem de fashion week öncesi blog toplantıları derken malesef bütün programı iptal etmek gerekti..
Pazar günü havanın güzelliğinden istifade ederek blog ile ilgili bir proje toplantısı için İpekyol ceketimi, Mija gömleğimi, Zara jean’imi giydim. Adımın baş harflerinin olduğu çantam çok sevdiğim Türk markası Mehry Mu‘nun bana yılbaşı hediyesi. fashiononboard.net yazılı defterim ise Nideno‘nun hediyesi, kırtasiye düşkünü biri olarak bu hediyenin beni ne kadar mutlu ettiğini tahmin edersiniz. 

 

Good morning new week! 
This week I was actually scheduled to be in Milano for the fashion week but unfortunately had to cancel all my plans due to our heavy schedule in the office and my meetings for the upcoming fashion week in Istanbul. Such a sad story.. 
For one of those meetings this Sunday I wore my Ipekyol jacket, Mija shirt and Zara jeans with my customized Mehry Mu clutch, which was a gift for the new years from the label. And I had my customized fashiononboard.net notebook with me, which was Nideno‘s gift. Guess how much I am loving it as a true and passionate stationery fan!

fashiononboard

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *