NEW SPOT: YENIKOY LOKANTASI

yenikoylokantasi1

Aslında bu yazıyı tam iki ay önce yazmayı planlıyordum! Zaman nasıl bu kadar hızlı geçmiş olabilir hala anlayabilmiş değilim…

Scroll down to read in English

Biraz duygusal bir yazı olabilir baştan söyleyeyim. Ama bugün bahsedeceğim mekan benim için gerçekten çok şey ifade ediyor. Burası benim üniversiteden bu yana en yakın arkadaşlarımdan, dostlarımdan biri olan Ayşe’min ve can annesi Lale teyzemin göz bebekleri Yeniköy Lokantası. Bir hayal olarak başlayan bu ufak tefek huzur saçan mekan, zamanın denk gelmesindendir diye düşünüyorum, sanki sihirli bir değnek değmişçesine bir anda hayata geçiverdi. Sıcak ötesi bir yaz günü içeriye ilk adımı attığımdaki heyecanımı hala her gidişimde yaşıyorum…

Lale teyzemin kahvaltıdan akşam yemeğine kadar günün her saatine uygun bol seçenek sunduğu, menüsünün dışında o güne özel mezelerin, zeytinyağlıların bulunabileceği, şanslıysanız benim favorim olan muzlu keke denk gelebileceğiniz keyifli bir lokanta burası. Yöresinden gelen zeytinlerini, zeytinyağlarını, kahvaltı ettiğiniz emaye tabakları, yemekle ilgili güzel kitapları barındıran küçük kütüphanesinden sevdiğiniz kitabı satın alıp evinize bir parça Yeniköy havası taşıyabileceğiniz hoşlukları da mevcut.

Eğer bu yazıyı okuyup lokantaya gelmeye karar verirseniz de, muhtemelen ben de orada bir kenarda, bir yandan birşeyler atıştırıp bir yandan bolca fotoğraf çekiyor olacağım. Umarım denk gelebiliriz!

Yeniköy Lokantası

Köybaşı Cad. No:65 Kat:2 Yeniköy

+90 212 262 6261

www.yenikoylokantasi.com

instagram : @yenikoylokantasi

yenikoylokantasi3

yenikoylokantasi4

yenikoylokantasi5

yenikoylokantasi6

yenikoylokantasi7

yenikoylokantasi2

It has already been two months since this beautiful place has been born! I cannot believe how time flies in the blink of an eye…

You have seen the pictures above and now, I would like to introduce you to the brand new spot in Istanbul, Yenikoy Lokantasi. “Lokanta” actually means restaurant in Turkish, however it is being used when the place is more cozy, more modest and more local. I might be so sentimental about this place since I know it since day one and as it is the baby of one of my bestest friends and her mother’s, but I am sure you will understand me if you ever happen to visit this peaceful lokanta, enjoy its delicious food and live its unique atmosphere. You can have your breakfast, lunch or dinner here.

Me? All of them happen to be my favourite! I love to have a random weekday dinner here and also love to enjoy my Sunday brunch in front of the window looking at the street.

And I still feel the same excitement ever since my first day here…

Hope you can make some time, enjoy Yenikoy neighbourhood, which is highly local and less touristic, and stop by Yenikoy Lokantasi where you will probably come across to me, with my usual excitement and while I am enjoying my banana cake and taking some instagram pictures!

Yeniköy Lokantası

Köybaşı Cad. No:65 Kat:2 Yeniköy

+90 212 262 6261

www.yenikoylokantasi.com

instagram : @yenikoylokantasi

 

fashiononboard

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *