#MBFWI SEASON IX

Herkese merhaba!

Dopdolu, yoğun ötesi, bolca çalışıp koşturmacalı günlerin içinden geçiyorum, ve muhtemelen hepimiz geçiyoruz 🙂 Baharın gelişi zorlu geçirdiğimiz kış aylarının ağırlığını üzerinden atabilmemiz adına harika bir sebep oldu… Moda dünyası da hareketlendi tabii. Bu sezon dokuzuncusu gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul da bu hareketliliğin merkezindeydi tabii.

20-24 Mart tarihleri arasında Grand Pera‘da gerçekleşen moda haftamızı ben de yine yerinde takip ettim. Mercedes-Benz ile moda haftalarının nabzını Mart 2015’ten bu yana birlikte tutuyoruz. Bu sezon ise bazı farklılıklara imza attık. Mesela bu sezon #mbfwistilavı adını verdiğimiz proje ile en iyi sokak stillerini defilelere davet ettik. Şanslı kişilere unutulmaz bir gün yaşattık. Elle dergisinin Instagram hesabından defileleri canlı yayınlayıp tasarımcılarımızla canlı röportajlar gerçekleştirdim. Koleksiyonlara ait notlarım ise derginin Mayıs sayısında yerini alacak.

Ayrıca bu sezon ilk defa tüm moda haftası boyunca vlog kameram kayıttaydı. Backstage ziyaretlerim sırasında tasarımcılarımızla koleksiyonları hakkında sohbet ettim, saç ve makyajların detaylarını mercek altına aldım, alandan en hareketli anları size birebir yaşatmak istedim.

Umarım keyifle izlersiniz. Yorumlarınızı heyecanla bekliyorum!

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un dokuzuncu sezonuna ait kısa notlar;

  • Her sezon farklı bir tasarımcıyı destekleyen Mercedes-Benz bu sezon DB Berdan defilesini “Mercedes-Benz presents DB Berdan” adıyla sundu. Ayrıca Mercedes-Benz Lounge alanında sergilenen smart fortwo ve smart forfour DB Berdan’ın tasarımlarıyla giydirilerek sergilendi.
  • Mercedes-Benz Lounge alanı hafta boyunca yaklaşık 5000 davetliyi ağırladı. Ayrıca 20 adet smart hafta boyunca ayaklarımızı yerden keserek bizi defile alanına sorunsuzca ulaştırdı.
  • Dünyanın en prestijli trend tahmin ajanslarından olan Nelly Rodi Sonbahar/Kış 2018 ve İlkbahar/Yaz 2018 sezonlarına ait seminerleriyle Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi programında yer aldı.
  • Seçili marka ve tasarımcılar Shop@MBFWI alanında hafta boyunca satış yaptılar.

takvim1

 

fashiononboard

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *