INTERVIEW: CHIARA FERRAGNI ON HAIRCARE, FASHION AND HER DREAMS

Chiara Ferragni_Pantene_Ruya Buyuktetik

Zamanın hızla akıp geçtiği konusunda sanırım hepimiz hemfikiriz. İnanamasam da Mart ayının ilk yarısını bitirmek üzereyiz bile! Halbuki Ocak ayının sonunda Pantene‘in uluslararası marka elçisi seçilen blogger Chiara Ferragni ile tanışmak üzere Madrid‘e gidişim dün gibi aklımda.

Bu benim Madrid’e ilk gidişim ve şanslıyım ki çok güzel bir ekip ile birlikteyim. Bu önemli toplantıda Türkiye’yi temsil eden blogger olmak ise ayrıca gurur verici. Basın toplantısı ve çekim trafiği yüzünden otelimizden çok ayrılamasam da yine de keyfim epey yerinde. Blog dünyasının kurucularından sayılan Chiara ile söyleşi yapacağımız gün ise heyecanla uyanıyorum. En nihayetinde dünya çapında tanınan bir isim, blog’u theblondesalad.com ayda milyonlarca kez tıklanıyor, ayakkabı koleksiyonu yok satıyor, Forbes‘un 30 yaş altı en başarılı isimler listesinde üst sıralarda yer alıyor ve blog işini ilk yapanların da başında geliyor. Bu açıdan onu hep ilgi ile takip ediyorum. Ne giysem diye başlıyorum düşünmeye. Böyle durumlarda siyah ve beyaz renkler içinde en rahat hissettiğim renkler oluyor. Bu kez tercihimi tepeden tırnağa siyah yönünde kullanıp altın tonlu takılarla kıyafete biraz hareket katıyorum. Peki, neler sorsam Chiara’ya? Blog dünyasına nasıl adım attığını, dünya çapında yakaladığı bu başarı hakkında neler hissettiğini, nasıl bir uçaktan diğerine geçerken bu kadar iyi gözükebildiğini ya da özellikle son dönemde aşırı sağlıklı gözüken saçlarının sırrını mı? Not defterine aklımdaki soruları yazarak sohbet edeceğimiz salona doğru hareket etmek üzere odamdan çıkıyorum. Ve işte konuştuklarımız…

Chiara öncelikle Pantene ile imza attığınız bu önemli işbirliği için seni tebrik etmek istiyorum. Gerçekten bu çok büyük bir başarı! Konumuz saç ve saç bakımı iken, sen saçlarını tarif ediyorsun? Dalgalı, ince telli, düz?

Ben saçlarımı dört kelime ile tarif edebilirim; güçlü, dalgalı, sağlıklı ve hacimli. Ama en önemlisi güçlü ve sağlıklı olmaları. Bence her saç tipinin ayrı bir güzelliği ve farklılığı var. Ama güçlü ve sağlıklı saçlar her saç tipinin kilit noktası.

Seninle özdeşleşen ve imzan haline gelen bir saç modeli var mı?

Ben aslında ruh halime ya da kıyafetime göre saçlar denemeyi tercih ediyorum ama imzam haline gelen bir model var tabii- o da, orta uzunlukta ve doğal dalgalara sahip model.

Aslında moda ile özdeşleştin ama takipçilerinden saçlarınla ilgili de çok yorum alıyorsun. Onlara her konuda ilham kaynağı oluyorsun. Peki sen saçlarınla ilgili moda haftalarında izlediğin şovlardan ya da sosyal medyadan ilham alıyor musun?

Takipçilerim güzellik rutinim, saç rengim ve denediğim modelleri nasıl yaptığımla ilgili her şeyi merak ediyorlar. Moda demek kendin olmak demek. Ve moda kıyafetlerini nasıl giydiğin kadar saçını nasıl kullandığınla da ilgili. Şovlardan ya da dergilerden mutlaka etkileniyorum ama konu saç olunca, güvendiğim kadınların tavsiyelerini daha çok önemsiyorum.

Chiara Ferragni-Pantene

Bu fotoğraf GettyImages’dan alınmıştır.

Peki Pantene ile ilk olarak nasıl tanıştığını hatırlıyor musun?

Sanırım 9 yaşlarındaydım ve Cremona’daki evimizin banyosunda Pantene’in klasik şampuanı vardı. İlk kullandığımda kendimi “büyümüş” hissetmiştim! Ailem her daim Pantene kullanırdı ve seyahatlerimizde de yanımızda Pantene’in ürünleri olurdu. Dolayısıyla küçüklüğümden beri saç bakımı konusunda epey iyi alışkanlıklara sahip olduğumu söyleyebilirim.

Şimdi Pantene ile aran nasıl? Olmazsa olmaz ürünün hangisi?

Cremona’daki hikayeden de görüleceği üzere, saç bakımım konusunda hep Pantene’e güvendim. Tabii çocukluğuma göre artık hayatım çok değişti ve çok sık seyahat ediyorum. Bu seyahatlerimde de güvendiğim bir marka olduğu için Pantene ürünleri her zaman yanımda oluyor. İşim gereği çok fazla saç modeli deniyorum, bu sebeple de saçlarımın sağlıklı olması benim önceliğim. Saç bakımım için olmazsa olmaz ürünüm ise Pantene’in saç bakım kremi. Bir moda haftasında dört şov ve bir de moda çekimimin olduğu bir gün geçiriyordum ve saçlarım bir günde tam on farklı şekle girmişti. Böyle stresli ve yorucu zamanlarda saçların sağlığı için saç bakım kremi tek kelimeyle hayat kurtarıcı oluyor. Herkese de düzenli olarak saç bakım kremi kullanmalarını öneriyorum.

Şu anda birçok kişinin hayalini kurduğu bir hayat yaşıyorsun. Attığın her adım dünya çapında takip ediliyor. Peki, senin gelecekteki hayallerini neler süslüyor?

Aslında şu anda olduğum yerden ve ekibimle beraber bugüne kadar başardıklarımızdan ötürü gerçekten çok mutluyum. Benim için kendimi televizyon reklamlarında ve dergilerde görmek gerçekten inanılmazdı; bunu da Pantene ile yaptım. Şu anda yaptığım işe devam etmek ama onu çok daha iyi şekilde yapabilmeyi hayal ediyorum. Ayakkabı koleksiyonum ile ilgili büyük hayallerim var. Herkes ayakkabılarımı giysin, ayakkabılarım tüm dünyada satılsın istiyorum. Ayrıca blondesalad.com önümüzdeki aylarda çok değişecek. Şu an onun üzerinde çalışıyoruz.

Yeni bloggerlara neler önerirsin? Sana göre sağladığın bu başarının temel kriterleri nedir?

Kendinize ve takipçilerinize karşı her zaman dürüst olun derim. Kendi iç sesinizi takip edin ve doğru inandığınız ne ise her zaman onu yapın. Risk almaktan kaçınmayın ve kimsenin sizi durdurmasına da izin vermeyin.

#neverstop diyorsun! (Chiara’nın çok sık kullandığı ve onunla özdeşleşen bu hashtag’i söyledikten sonra gülüyoruz 🙂

Aynen! 🙂 #neverstop!

Chiara ile pek eğlendiğimiz videoyu izlemek için aşağıdaki link’e tıklamayı unutmayın!

Chiara Ferragni and Ruya Buyuktetik

Ruya Buyuktetik and Chiara Ferragni_Madrid_Pantene

fashiononboard

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *