FOB FAVORITES NO.II

Blog’u açtığımdan bu yana sizlerden en çok aldığım soru hangi saç ürünlerini kullandığım ve saçlarımı nasıl yaptığım ile ilgili. Tüm mesajlara tek tek cevap veriyorum ancak bugüne kadar farklı birçok markayı denesem de yıllardır vazgeçilmezim olan ürünleri toplu bir cevap olması açısından paylaşmak istedim.
1. Taft Cashmere Touch saç köpüğü: Benim saçlarım orta kalınlıkta ve boyasız. Duştan sonra saçlarımı kurutmadan önce Taft’ın bu köpüğünü saçıma sürüyorum ve üstüne saçlarımı kurutuyorum. Dokusu oldukça yumuşak ancak şekillendirmeye de bir o kadar elverişli bir ürün. Saç asla köpüklü gibi durmuyor ve dokunduğunuzda da öyle hissettirmiyor.
2. Babyliss 0.25mm kalınlığında saç maşası: Gelelim yine en çok soru aldığım saç şekillendiricisi konusuna. Ben saçlarımı maşa ile şekillendiriyorum. Saçımın tipi zaten kendiliğinden dalgalı ama yaz tatilleri dışında saçlarımı şekillendirmeden sokağa çıkmıyorum. Saçlarımı iyice kuruttuktan sonra maşa ile şekillendiriyorum. Özellikle seramik kaplı olması saçın yıpranma payını en aza indirgiyor.
3. Taft Cashmere Touch saç spreyi: Doğrusunu söylemek gerekirse saç spreyi benim için olmazsa olmaz ürünlerden değil. Köpük ve maşam varsa keyfim yerinde. Bugüne kadar kullandığım en iyi saç spreyi L’oreal Elnett’di ancak o Türkiye’de satılmadığı için acil durumlar için yine evde bir sprey bulundurmam gerekiyor. Ben de Taft’ınkini aldım, oldukça başarılı. Özellikle köpüğüyle birlikte kullanıldığında sonuç gayet doğal oluyor.

Since I launched this blog, I always receive questions about my hair. I always reply each and every message but in addition to this personal effort, I also wanted to compile my favorite products which I pleasently use over the years under my new section, FOB FAVORITES.

1. Taft Cashmere Touch hair mousse: My hair is medium thick and never been dyed. After having my shower, I use this mousse and blow dry my hair. This mousse keeps your hair pretty flexible and is still strong enough for any kind of hair styling.

2. Babyliss curling iron 0.25mm: This is one of those FAQs. My hair is naturally wavy but except for summer vacations I always use this curling iron for hair styling on daily basis. As this curling iron is ceramic, it minimizes the harm which is caused by extreme heat. 

3. Taft Cashmere Touch hair spray: To me a hair spray is definitely not a must have. I am always good to go with my mousse and curling iron. L’oreal Elnett is my queen of hair sprays but since it is not being sold in Turkey, I have Taft’s hair spray at home for any kind of emergencies. It is pretty good, leaves a natural finish and the results are really better if you also use Taft’s mousse as well.


fashiononboard

5 Comments

  1. Kopuk gercekten etkili oluyor mu direk saci sekillendirmeye gore artilari neler?

  2. Ben de köpüğün etkisini merak ettim mesela maşanın süresini uzatıyor mu? veya dolgunluk veriyor mu?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *