FOB FAVORITES NO.I

Blog’da yeni bir bölüm ile her hafta kullandığım, beğendiğim üç ürünü sizinle paylaşıyor olacağım. Umarım siz de sever, fikir alırsınız. 


1. MAC Maleficent özel far paleti: Disney’in son filmi Maleficent için özel olarak üretilen koleksiyonun dörtlü göz farı benim gibi koyu renk makyaj sevenler için ideal.
2. Estée Lauder CC krem: Aynı markanın BB kremini de bir süredir günlük olarak kullanıyordum ve CC kremini de yine aynı şekilde severek kullanıyorum. Cilt tonunu çok güzel dengeliyor. Yapısı itibariyle de maske gibi durmuyor.
3. Chanel Lotus Rouge oje: Yaz- kış kullanabileceğim kusursuz bir kırmızı/bordo tonu arıyordum ve sonunda buldum.


There will be a new section in the blog which I will share three of my favorite products every week. Hope you will love and enjoy them as well.

1. MAC Maleficent capsule collection eye shadow: This quatro eye shadow comes from the capsule collection MAC created for Disney’s latest movie, Maleficent. A must have for those who love strong eye make- up like me.
2. Estée Lauder CC creme: I have been using the BB creme from Estée Lauder in my daily make- up routine and now I upgraded myself to the CC one. CC creme balances the skin tone perfectly, does not look like a mask on your face.
3. Chanel Lotus Rouge nail polish: I found the perfect red/burgundy nail polish that is appropriate both for summer and winter time. And now I found the right one.

fashiononboard

3 Comments

  1. çok güzel bir bölüm. cilt bakımın için neler kullandığını merak ediyorum ben. günlük nemlendirici, göz altı kremi, temizleme jeli vsy. 🙂 lütfen fikirlerini sun. zira hala aradığını bulamamış biriyim. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *