THE POWERFUL WOMEN OF DIOR

Özgürlük ve aşk bizi kurtaracak.

Freedom and love will save us!

Dior’un kreatif direktörü Maria Grazia Chiuri ve makyaj artisti Peter Philips’in kadınların gücünü ortaya koyan ve Dior Couture 2018 koleksiyonuna ait bu grafik makyaj tek kelimeyle hayranlık uyandırıcı. Sürrealizm akımından hareketle, Salvador Dali, Grete Stern ve Man Ray’in eserlerinden etkilenen bu makyajda geçiçi dövmeler ve eyeliner kullanılmış. Şapka tasarımcısı Stephen Jones tarafından tasarlanan dantel maskeler ise tek kelimeyle muhteşem.

1924 yılında yayımladığı Surrealist Manifesto ile Sürrealizm akımının kurucusu olarak kabul edilen André Breton’un sözlerinden oluşan geçici dövmeler ise aşka ve özgürlüğe övgü niteliğinde.

Inspired by Surrealism and Salvador Dali, Grete Stern and Man Ray’s works, Dior’s creative director Maria Grazia Chiuri and make-up artist Peter Philips created a powerful graphic make-up look for Dior Couture 2018 show.  Milliner Stephen Jones created lace masks to double the powerful effect of the make-up with a tunnel vision. The temporary tattoos applied on the models with phrases from Surrealist Manifesto by André Breton is ode to love and freedom.

l’imaginaire, c’est ce qui tend à devenir réel (imagination, it’s what tends to be real)

Photo: Vincent Lappartient

Source: thecut.com

fashiononboard

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *