#RICKYWORLDTOUR

Mayıs ayının ilk haftası hayatımın gerçek anlamda en seyahatli haftalarından biriydi. Sırasıyla bir Bodrum, bir Paris ve bir İzmir seyahatinden sonra Cumartesi günü Soho House’ta Ricky Bag’in dünya turu şerefine düzenlenen Ralph Lauren & Grazia Türkiye brunch davetinde soluğu alıyordum.

Bu davete özel olarak Ralph Lauren imzalı bir elbise giyeceğimi öğrendiğimde Paris’te toplantılardaydım ve Cumartesi günü olan İzmir dönüş uçağımın saatini değiştirmek için çoktan çalışmalara başlamıştım bile! Elbiseyi ise davetin konseptinin turuncu olacağını bilmeden lookbook’tan seçmiştim. Cumartesi günü her yerde harika turuncu detaylar gördüğümdeki mutluluğumu az çok tahmin etmişsinizdir 🙂

The first week of May was literally the most “on-board” week of my entire life. I travelled to Bodrum first, followed by Paris and Izmir in a row. And on Saturday, here I was at Ricky World Tour brunch at Soho House hosted by Ralph Lauren and Grazia Turkey.

When I was offered to wear a Ralph Lauren dress for the event, I was in Paris packed with meetings, and was already making some calls to change my return flight from Izmir. While picking up this beautiful orange dress from the lookbook, I did not know that the colour theme of the event would be orange as well. It was such a lovely surprise to see everywhere in orange on Saturday!

fashiononboard

8 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *