MAKE-UP : SKIN PRODUCTS I LOVE

Evet, artık biliyoruz ki ben de, benim okuyucularım da makyajı en az moda ve stil konuları kadar seviyor ve yakından takip ediyoruz. Ama birçoğumuz da ağır makyajlı görüntüyü çok tercih etmiyoruz. Bugün ben de sizinle cildimi çok makyajlı makyajlı göstermeyen ve son dönemde favorilerimden olan renkli nemlendirici ve fondötenlerimi paylaşmak istedim.

Yalnız ufak bir rica; her zaman ürünlerin içeriğini ve yapısını inceleyin, sizin cilt tipinize uygun mu değil mi emin olup öyle alın. En nihayetinde kendi cildimizin belli bölgeleri bile birbirinden farklı ihtiyaçlara sahipken, birimizin yüzüne iyi gelen bir ürün, hepimize şahane gelecek diye bir yanılgıya düşmenin ve lüzumsuz harcamalar yapıp cildimizi riske atmanın hiç alemi yok.

 

 

Cildinizi makyaj öncesinde mutlaka iyice temizleyin, nemlendiricinizi ve primer yani baz ürününüzü uygulayın. Cildiniz hassassa güneş kreminizi makyaj öncesinde uygulamayı unutmayın. Bol su içmek cilt kalitenizi arttıracaktır. Ayrıca makyajlı da makyajsız da olsanız mutlaka her sabah ve her akşam cildinizi temizleyip nemlendirmeden güne başlamayın veya kendinizi yatağa atmayın 🙂

1- Dior Diorskin Nude Air Sérum de Teint 040 : Uzun zamandır methini çok duyduğum, benim ise Cannes seyahati dönüşü Fezi’nin yani Fezi Altun’un önerisiyle yeni edindiğim fondöten. Fondöten dediğime bakmayın; bu aslında kapatıcılığı yoğun olmayan, yüzünüzdeki doğal ışığı ortaya çıkartacak, hayli akışkan renkli nemlendirici gibi olan bir ürün. Ürün kesinlikle arkasındaki “nude healthy glow” iddiasını yerine getiriyor. Normalde 030 rengi benim yüzümle birebir örtüşebilirdi, ancak benim vücudum yüzümden daha koyu olduğu ve yazın biraz daha bronzlaşacağım için 040 numarasını tercih ettim.

2- Nars Sheer Glow Foundation Medium/Dark 1 Syracuse : Merhaba favori fondötenim, merhaba onun ikinci şişesi! Nars’ın efsaneleşen ürünlerinden biri olan Sheer Glow fondöten orta yoğun kapatıcılığı ama asla maske gibi durmayışı, bitişindeki doğal ışık ve renginin benim cilt rengime birebir uyması ile ilk uygulamada benim kalbimi çalmıştı. İlk şişesini aylar önce aldım. Tam zaman verememekle birlikte aldığım günden beri her gün bu ürünü kullandım diyebilirim. Yağlanma, sivilcelenme gibi problemlerle asla karşılaşmadım. Bu fondöten içeriğindeki antioksidanlar yardımıyla serbest radikallerin cilde zarar vermesini önlüyor ve düzenli kullanımda cildin yüzeyini düzeltiyor, ışıltısını arttırıyor gibi iddialara da sahip. Bu konuyu ayrıca ele alabiliriz tabii, çünkü benim cildimde son dönemde hızlı bir düzelme olduğu doğru. Bu düzelme tabii ki sadece fondöten ile olmamıştır ama demek ki bu fondöteni her gün düzenli olarak kullanan biri olarak, aksi ve olumsuz bir etki ile karşılaşmadığım da bir gerçek.

3- Perricone MD No Foundation Foundation Serum : Nemli bir bitiş ve doğal olarak ışıldayan, tüm kusurları kapanmayan bir cilt istiyorsanız bu süper akıcı fondötene bence bayılırsınız. Bendeki 2 numara olanı diye biliyorum. Zaten ürünün iki tonu var. Serumun içinde aynı zamanda C vitamini, mineraller ve SPF 30 da mevcut. Gün içinde yorulmuyor, üstüne bir kez daha uygulama yapabiliyorsunuz ve katman katman durmuyor. Zaten ürünü incelediğinizde ne demek istediğimi aşırı sıvı yapısından anlarsınız. Ürünün vaadi kullanım sonrasında gözeneklerinizi sıkılaştırıyor, çizgileri düzeltiyor ve gözenekleri küçültüyor olması. Tabii bir fondötenden böyle sihirli değnek değmişçesine birşeyler beklemek biraz aşırı olabilir ama özellikle ilerleyen yaş ile birlikte cildinizde bir ışıltı kaybı olduğunu düşünüyorsanız bu ürün ve yine Perricone’un No Blush Blush’ını günlük olarak kullandığınızda kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

4- Estée Lauder Double Wear Nude Cushion Stick Radiant Makeup 4N1 Shell Beige : Günlük pratik bir makyaj tercih ediyorsanız, çok kusurlu bir cildiniz yoksa, renk eşitlemek ve yüzünüzde hiçbir şey yokmuş gibi bir bitiş istiyorsanız bu ürün tam sizlik. Beauty Blender ya da fırça kullanmanıza gerek bırakmayan süngerini çıkartıp yıkayabiliyorsunuz da. Makyaj çantamın olmazsa olmazlarından olduğu için yaza doğru muhtemelen bir koyu tonuna doğru geçiş yapacağım.

5- The Balm Balm Shelter Tinter Moisturizer SPF 18 Medium : İşte uygun fiyatlı muhteşem bir renkli nemlendirici. İçinde SPF 18 mevcut ve 64 ml’lik şişesi ile hayli uzun süre kullanabiliyorsunuz. Fondötensiz günlük makyaj sevenler için orta yoğun kıvamlı, orta kapatıcılıkla, nemli bitişi olan harika bir ürün. Daha yoğun makyajlar içinde iyi bir renk eşitleyici olarak kullanılabilir bence. Tabii üstüne aşırı kapatıcılıkla bir fondöten sürülmeden… Yoksa çok katlı bir pasta gibi durmak kaçınılmaz olabilir!

6- Estée Lauder Revitalizing Supreme CC Creme SPF 10 : Yine tamamen doğal bir sonuç ve günlük kullanım için hayli ideal bir ürün. Elinize sıktığınızda gri tonu ile sizi şaşırtabilir. Ancak yüzünüze sürdüğünüzde tam olarak cildinizin tonuna adapte olduğunu görecek ve biraz daha şaşıracaksınız. CC kremlerin özelliğinden anlayacağınız üzere bu ürün de çok iyi bir colour correcting yani renk eşitleyici ürün. Nemlendirici özelliği de mevcut. Günlük nemlendiriciniz üzerine de uygulayabilirsiniz, salt olarak bu ürünü direkt yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Hafif bir allık ve bol maskara ile gününüz baya ışıl ışıl ve fresh geçecek emin olabilirsiniz. Bu ürünü de yine Balm’ın renkli nemlendiricisi gibi baz olarak da kullanabilirsiniz. Hatta bu daha iyi bir baz olabilir bile, çünkü Balm’ın ürününe göre yapısı çok daha hafif.

Umarım bu inceleme yazısı işinize yaramıştır. Makyajla ilgili paylaşımlarımın ve keşiflerimin devamı gelecek. Bu arada unutmadan, böyle paylaşımları seviyorsanız Youtube’dan da beni takipte kalabilirsiniz. Kanalda uygulamalı makyaj videolarımı da bulabilirsiniz 🙂

fashiononboard

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *