Last Year This Time – London Calling

Geçtiğimiz yıl Aralık’ın 24’ünde Londra’da başlayan ve Paris’te yeni yıla girerek 
son bulacak olan tatilimizin fotoğraflarını buldum bilgisayarda.
Tam Christmas’ta Londra’da olduğumuz için ilk gün metro dahil her yer kapalıydı. Ertesi gün de grev vardı. Bu sebeple bolca yürüdük. Suratımdaki mimik kayıplarının sebebi tam da bu yüzden.

 Londra’yı bu kadar boş görmek neredeyse imkansız. Tabi ertesi gün bu halini aramaya başlıyoruz. Sadece adım atmak için durup beklediğimiz oluyor.
 Yine de yılın bu döneminde orada olmak kadar güzeli yok sanırım. Sadece vitrinler bile insana müthiş bir keyif veriyor. Benim favorim vitrinindeki tüm oyuncakların hareket edip şarkı söylediklerini düşünürseniz tabi ki Hamley’s.

Can’ın favori mağazası ise hiç değişmiyor, Nike ID’de uzun süre kendimizi kaybediyoruz. Ortadaki büyük langırt masasında bir şansımızı deneyelim diyoruz ama etrafı çok kalabalık olduğu için vazgeçiyoruz. Doğru formalara ve ayakkabılara! Burada istediğiniz ayakkabıyı istediğiniz renklerde dizayn edebiliyorsunuz.

 Neyse ki bazı ortak zevklerimiz de var. Mesela Pret-A-Manger’nin sıcak çikolatası, Carnaby’nin müthiş yılbaşı atmosferi, Camden Town’dan ıvır zıvır alışverişler, Kraliçe Elizabeth hakkındaki espriler, TGI Friday’s’te akşam yemeği, All Bar One’da içilen bir iki kadeh içki gibi gibi… 🙂

 Üzülerek elveda Londra- şimdilik… Sırada Paris var!
I just found the pictures of our trip to London & Paris on the last week of 2010. The trip started on Christmas at London which you may grasp from the emptiness of the streets in the pictures.
I love the New Year’s soul and definitely my favorite store was Hamley’s. Can (boyfriend) on the other hand had been in love with Nike ID since the day he was born! 🙂
Anyways, we do have some common pleasures (thank God) like having a cup of hot chocolate at Pret-A-Manger, enjoying a delish dinner at Friday’s, having wine for me and beer for him at All Bar One, shopping at Camden Town or enjoying the lights of Carnaby.
I really miss London so much! 
Anyways we do have a flight to catch to welcome 2011 in Paris.
Bye bye for now! 


fashiononboard

10 Comments

  1. haha harikaymış canım anıları canladırmak güzelolmuş inşallah başka bri zaman başka yerde de güzel anılar paylaşmak dileğiyle:))bu arada o aykkabılarla nasıl yürüdün ben olsam koma olurdum valla tebrikler..

    sevgiler…

  2. inilmaaaaaz ilk defa londra'yi fotografta da olsa bombos görüyorum.. ne güzel 2 sene önce hafta ici olmasina ragmen caddeler dolup tasiyodu.. hele de oxford street… fotograflari cok begendim.. iyi ki paylasmissin..

  3. – want more fashion aaaaynen, inanilmaz! sanki film setinde gibiydik! bombostu ilk gun! cok balliymisiz 🙂 ozledim ama cok.. fotograflara bakarken iyice farkettim.

  4. – S-Rose You are way too lucky! I love those cities so much, especially Paris. Is like my home town! Loved your blog by the way! All my best from Istanbul 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *