IN BLOOM

Yaz ayı tam olarak geldi mi gelmedi mi bir türlü anlayamadık gitti! Bu harala gürele içinde Haziran ayının da ortasına geliverdik ama. Şu aralar kimle konuşsam zamanın uçup gittiğinden yakınıyor. Galiba haklılar da… Hızlı ve hızla yaşıyoruz. Arada bir mola vermekte, keyif aldığımız şeylere, değer verdiğimiz insanlara güzelce vakit ayırmakta fayda var. Umarım bu haftasonu sizin için keyifli anılar biriktirebildiğiniz güzellikte geçmiştir ve yeni hafta için bolca enerji depolamışsınızdır.

The weather is pretty unsure whether it is summer time or not in Istanbul. One day it is gloomy and rainy, the other day it is extremely humid and sunny. In between these confusions, it is already mid June which is proof that time literally flies by. Sometimes we forget to take a break and enjoy things that we really love and spare some time to our loved ones. I hope you achieved to take that break and enjoy some beautiful moments this weekend and now got ready to rock this upcoming week!
Wearing 
Love It Istanbul silk kaftan, Mija top, Bershka high waisted jeans, H&M espadrilles, Nihan Atakan evil eye ring, Lunatique Jewelry pineapple necklace, der-liebling turquoise necklace and star necklace, Good to Go bag, Ray-Ban Wayfarer sunnies

fashiononboard

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *