Hey Ms. Little Camel Calf!

Cumartesi günü Can’la beraber kendimize biraz vakit ayırdık ve ne zamandır gitmek istediğimiz Jamie’s Italian’da birşeyler yeme fırsatı bulduk. Devamında alışveriş terapisi ile oldukça yorulacağımızı bildiğim için Rahat ve şık birşeyler giymek istedim. Pantolon ve paltom Zara, gömleğim Mango, ayakkabılarım Converse, atkım Burberry, çantam O my bag. Ojelerimi de merak edeceğinizi bildiğimden şimdiden yazayIm; Tom Ford “Toasted Sugar”. Hepinize kucak dolusu sevgiler, kendinizi ihmal etmeyin ve sıradaki Cumartesi için harika bir plan yapın!

Last Saturday Can and I spent the whole day together just like we imagined after working heavily for the whole week. We had a lovely late lunch at Jamie’s Italian which we’ve been longing to give a try for so long. It was followed by a huge retail therapy so I knew I had to pick comfy clothes but for sure they need to have an attitude at the same time. So I chose to wear my Zara pants and coat, Burberry scarf with Mango shirt and a pair of beige Converse. 
The gorgeous bag is from O my bag. Check out the link and you are going to love it!
Kisses and much love to you all. Start programming your next Saturday and do not forget to spend some time on yourself as well!

fashiononboard

4 Comments

  1. Pantolon harika görünüyor sana da çoook yakışmış. Bende ne zamandır bu tarzda şık bi pantolon arıyordum. (Şu dünyada yakışanı en zor bulunan parça pantolon sanırım) Acaba yeni sezon mu?? Şimdiden teşekkürler, sevgiler… 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *