For Men : Essentials 101

Bu bir uzunca süredir erkek takipçilerimden gelen talepleri karşılama postudur. 
 
Sezon değişince ne alacağını, neye yatırım yapacağını bilememe durumu sadece bizler için değil erkekler için de geçerli. Bu sezonun trendleri ise gördüğüm kadarıyla erkek takipçiler üzerinde biraz gerginlik yaratmış. Dar paçalar, renkler, desenler gündeme gelince neyi neyle kombinleyecekleri konusunda kafalar çorba olmuş. Ben derim ki moda güzel bir rüzgar olabilir evet ama kendinizi bu rüzgara kaptırıp oradan oraya savrulmayın. Gelin öncelikle gardırobunuzda olması gereken temel parçalara göz atalım.
Öncelikli kuralımız “rahat hissedin”. Ama şunu unutmayın rahat hissedeceksiniz diye yeniliklere de penceleri perdeleri kapatmayın. Biraz cesaret her zaman iyidir ve şıklık ayrıntılarda gizlidir. 
Aksesuar kullanmaktan çekinmeyin. Saatinizin yanında kullanabileceğiniz koyu renkli bileklikler şıklığınızı tamamlamanızda yardımcınız olacaktır.

Gözlük kurtarıcı bir aksesuardır ve her sezon takılabilir. Büyük, geniş, yanı parlak, ortası başka renk gibi modellere gitmenize hiç gerek olmadan zamansız parçalara yatırım yapın. Bunlardan en bilinenleri Ray-Ban ve Persol olacaktır. Yüz tipinize en uygun olanı bulmak için biraz mesai harcayın, pişman olmayacaksınız.

Saatiniz mutlaka şık, zamansız ve kaliteli bir model olsun. Bu konuda alabildiğine özgürsünüz. Ancak belli başlı klasik modeller yine aynı gözlükte olduğu gibi hayat kurtarıcınız olacaktır.

Günlük hayatınızda çanta taşımayın. Çok gerekli ise klasik ve maskülen, tercihen köşeli ve aşırı küçük olmayan, asla ama asla omuzdan asılmayan bir model tercih edin. Telefon ve iPad kılıflarını da artık demirbaş aksesuarlar sınıfına sokabiliriz. Şık bir kılıf stilinizi ifade etmenize yardımcı olacaktır.

Eliniz çoğu zaman üşümüyor olabilir ya da bizden çok daha dayanıklı olabilirsiniz ancak bir çift kaliteli eldiveniniz mutlaka olsun.


Şimdi doğru önce gardırobunuza eksik tespit etmeye, sonra da hazır sezon yeni başlamışken ve herşey raflarda sizleri beklerken alışverişe. Sizler için postlarımın devamı gelecek 🙂

I frequently receive mails from my readers and requests from my friends to write a post about men’s wardrobe. So just decided to start with a warm up about the essentials of a gentlemen’s wardrobe. The basics part is the one that you should start with, and then we will continue with building up the upper floors. Hope the pics and tips can give you inspiration and courage to establish the stylish men you want to be. So let’s get busy.

Rule number 1 : Add a bit of spice in your ensemble. You can try to mix dark colored accessories with your watches. Do not be afraid to use accessories- it is not a taboo.


Rule number 2 : Invest in cool, timeless and classic shades. The pretty well known ones are Persols and Ray-Bans. Push your patience limits till you find the best fitting one and you will never ever regret it.


Rule number 3 : Just like the rule for shades, invest in a timeless watch. This is your number one life saver accessory.


Rule number 4 : Never ever carry bags. If you are obliged to do that, then please reference to the ones above. Do not use the ones that go across your shoulder even if someone puts a gun in your mouth. iPad and phone cases are the new high tech accessories so you can choose a flashy case for them and show your taste of style.


Rule number 5 : Your hands might not get cold but a pair of classy gloves will surely polish your whole ensemble. Invest in them!


Now go straight to your closet, do a list, and get ready for a shopping spree with the freshly served Fall collections that newly hit the stores. My actions to help you pamper up your closet will continue..

fashiononboard

5 Comments

  1. twitter a koydugun bu posta iliskin fotograftaki erkek ile ilgili direk ama direk aklima gelen bir kelime oldu, once twitterdan yaziyordum sana zor durdurdum kendimi, gidip bloguna yazayim dedim, simdi yazacagim ama nazikcesini nasil yazsam bilemedim. balikci yaka kazak giyen hafif dalgali sacli erkekler kesin avrupalidir ve istisnasiz hepsi ….er dir. Burada yazar kufur etmemistir sadece ayip sayilabilecek ancak gunumuz ingilizcesine girmis bir tabir kullanmistir o tip erkekler icin. (noktalari harf basina koydum anlayan anlasin diye hihi)

    http://www.stylishtimes.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *