#FOBATATHENS

Bu sene tam da hayalini kurduğum gibi bol seyahatli başladı ve bol seyahatli olarak da devam ediyor. En son Atina’ya gittim ve biraz gecikmeli olarak bu güzel üç günü sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Hem Yunan moda ve takı tasarımcıları hakkında hem de lezzetli yemek durakları hakkında mini bir tura çıkalım!

This year started with a bunch of beautiful and back to back travels – and I could not be any more happier. If I could, then I would spend all my life travelling and exploring new cultures. My last destination was Athens, Greece and it was my first time there. I spent three gorgeous days meeting Greek fashion and jewellery designers and enjoying extremely delicious Greek cuisine. And I am so happy to share some highlights from this trip with you.
Evina Papanicolaou, Me, Elena Papanicolaou, Serli Gazer, Dolly Boucoyannis, Serhat Şengül

Öncelikle bu geziyi organize eden Fly Me To The Moon Travel Agency ile başlamak istiyorum. Uzun yıllarını kurumsal hayatta tepe rollerde çalışarak geçiren ve en büyük tutkusu gezmek ve keşfetmek olan Elena Papanicolaou (solumda), Yunanistan’da kişiye ya da gruplara özel seyahat programları düzenleyen Fly Me To The Moon’u kuruyor ve bizleri ilgi alanımız moda olduğu için bu ilgi alanına yönelik harika bir tur ile Atina’da misafir ediyor. Sağ yanımda da Elena’nın kardeşi Evina var. O da gerçek bir moda gurusu, aynı zamanda uzun yıllar Yunanistan’ın lüks mağazacılık alanında önde gelen markalarından birinin satın alma sorumluluğunu yerine getirmiş bir isim.
First of all, I would like to introduce you to our dear hosts. Elena Papanicolaou sitting on my left side, is the founder of Fly Me To The Moon Travel Agency which organizes high-level travels through Greece. Elena has a professional background, she used to work at C level positions but was always interested in travelling and experimenting new cultures. With Fly Me To The Moon, she combines all her skills together. They plan everything from A to Z accordingly with your taste. You might be interested in fashion, jewellery, fine eating, wine tasting, a special birthday party– whatever it is, just leave it with them and enjoy the rest. Sitting on my right side, you see Elena’s sister Evina Papanicolaou. She is the master of fashion who used to be the head buyer of one of the most popular luxury department stores in Greece.
Evina & Elena Papanicolaou
Otelimiz şehrin merkezinde yer alan ve hayli modern bir otel olan New Hotel. Ben buraya check-in yaptığımda birçok takipçimin de bu otelde konakladıklarını ve çok da sevdiklerini okudum. Özellikle kahvaltıları, giriş katındaki restaurant’ı ve üst katındaki barı apayrı keyifli. 
We stayed at New Hotel, which really was a great place to stay. The design, the location, the breakfast, food and everything was great. Also the rooftop is a great spot to enjoy some drinks and the beautiful Athens view. 

Gelelim işin moda kısmına. Tanıştığımız ve ziyaret ettiğimiz tasarımcıların hepsini onlara ulaşabileceğiniz link’ler ile birlikte paylaşıyorum. İsimlerin üzerine tıkladığınızda tasarımcıların sayfalarına ulaşabilirsiniz. Hepsi birbirinden sıcak, birbirinden yetenekli isimler. Dizaynlarını incelediğinizde çok beğeneceğiniz parçalar çıkacağına eminim. 


We met some great fashion and jewellery designers during this trip. They were all so very talented and very welcoming at the same time. Here I would like to share their links with you and I am sure you will love their designs as much as I do. Click on the names, and you will be directed to their websites.

Gelelim işin en lezzetli kısmına, restaurant’lara! Üç gün boyunca yoğun programımız arasında birbirinden lezzetli yemekler yedik. Bu adreslere uğramanızı şiddetle tavsiye ediyorum.
Let’s get to the delicious part of the trip, the restaurants! We really enjoyed perfectly delicious food for three days. Here is the list of the restaurants we visited. I highly recommend each and every of them. 

Öğle yemeği, tapas ve birer kadeh şarap için Plaka’daki Mono Restaurant
Mono Restaurant in Plaka for luncheon, tapas and drinks

Akşam içkisi, geceye tatlı bir geçiş için New Hotel’deki Art Lounge
Evening drinks and warm-up for dinner at Art Lounge, New Hotel

Mükemmel deniz ürünlü akşam yemeği için Papadakis Restaurant
Papadakis Restaurant for dinner with superb delicious seafood 

Kolonaki bölgesinde, hızlı ve gerçekten beklenmeyecek derecede lezzetli öğle yemeği için Nice n Easy
Nice n Easy in Kolonaki area for quick and unexpectedly delicious luncheon

Cool bir mekanda önce şömine başında birer şarap molası üstüne özel bir odada oldukça lezzetli sushi menüsü için yine Kolonaki bölgesinde yer alan Salon De Bricolage
Salon De Bricolage for a superb sushi dinner. They have a nice fireplace where you can have some drinks and also private rooms for private dinner events.

Denize nazır Michelin yıldızlı deniz ürünleri keyfi için Varoulko
Varoulko to enjoy Michelin starred seafood by the water 

Post’ta kullandığım fotoğraflar için Nicky Economou’ya çok teşekkürler. Instagram’da da bol bol Atina paylaşımları yaptım tabii ki. Hepsini #FOBatAthens hashtag’i ile takip edebilirsiniz.

Super thanks to Nicky Economou for these wonderful photos. I also shared a lot of photos on my instagram account as well. Find them out under the hashtag #FOBatAthens.

fashiononboard

2 Comments

  1. Sahane bir geziye benziyor, dolu dolu. Yolum Atina'ya dusecek olursa bu posttaki notlara tekrar ihtiyacım olacagı kesin:)
    Serhat'la kulaklarını cınlatmıstık ofislerine gittiğimde, bi gun artık denk gelicez inşallah:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *