CANNES WITH MAGNUM X MOSCHINO

Cannes‘da rüya gibi geçen üç günün ardından İstanbul’a döndük. Hatta Bağdat Caddesi‘nde yer alan Magnum Store‘un açılışını bile yaptık. Ama döner dönmez başladığım bu post’u iş yoğunluğundan ötürü anca bugün yayınlayabiliyorum. Haydi şimdi beraber yeniden Cannes’a gidiyoruz!

Aşırı rüzgarlı İstanbul’u geride bırakıp Nice uçağına biniyor ve muhteşem geçeceğini bildiğim seyahatimize keyifle başlıyoruz. Nice’ten Cannes’a karayolu ile geçip otelimize yerleştikten sonra akşam yemeği için Hotel Barriere Le Majestic‘in içinde yer alan Fouquet’s‘e geçiyoruz. Festival zamanı Cannes öyle muhteşem oluyor ve herkes öylesine bir şıklık sergiliyor ki akşam yemeği için Dilek Hanif elbisem biçilmiş kaftan olacak diye düşünüyorum. Şehrin bu haline adeta bayılıyorum! Daha önce Cannes’a birkaç kez gitmeme rağmen hiç bu kadar etkilenmediğimi itiraf etmeliyim..

İkinci gün Magnum‘un sahilde yer alan Dipping Bar‘ının açılışı ve Cara Delevingne ile Jeremy Scott‘ın katılacağı basın toplantısı için ise tercihim Raisa Vanessa‘dan yana oluyor. Elbisenin tasarımındaki yapraklar ile Cannes Film Festivali’nin ambleminin birbirine olan benzerliği ise şahane bir tesadüf değil de nedir? Aracımızdan tam indiğim anda önümdeki araçtan da Cara ve Jeremy iniyorlar, etrafları bir anda basın ordusuyla sarılıveriyor. Zorla kumsal tarafına doğru ilerlemeye çalışıyorlar. Dipping Bar’ın açılış davetinde birçok farklı ülkeden gelen influencerlar da bulunuyor. Böyle ortamları gerçekten çok sevdiğimi itiraf etmeliyim. Farklı ülkelerden benzer işi yaptığımız insanları gözlemlemeyi, onların işinden beslenmeyi ve bizim neler yaptığımızı anlatmayı gerçekten çok seviyorum. Dipping Bar’ın açılışında Magnum x Moschino işbirliği için Jeremy Scott tarafından tasarlanan rengarenk çantalar da ilk kez görücüye çıkıyor. Artık lüks daha pop, daha eğlenceli, daha genç. Magnum da Moschino iş birliği ile Z kuşağının kalbini çalacağa benziyor 🙂

 

Beach’e akşamki parti için geri döneceğiz. Şimdi ise birşeyler atıştırıp kırmızı halı ve parti hazırlığı yapmak için otele geri dönüyoruz. Akşam için tercihim Magnum kadınına yakışır iddiada Zeynep Tosun tasarımı uçuş uçuş, kuyruklu ve iddialı dekoltelere sahip ancak bir o kadar da zarif duran bu siyah tuvalet. Makyaj ise Hollywood makyajı, ince eyeliner, parlak bir cilt ve kıpkırmızı bir dudak. Saç ise elbiseyi de makyajı da gölgelemeyecek dozda. Mert’in aynalı Hatice Gökçe ceketi ve Bensu’nun gecenin renk koduna uygun Selma Çilek elbisesi de göz kamaştırıyor. O zaman artık Magnum x Moschino iş birliğini kutlamak için parti zamanı!

 

fashiononboard

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *