CANNES 8/14

Hava serinlemiş halde, üzerimde sweatshirt’üm ile yaz aylarına geri gitmek biraz acıklı oluyor ama bu fotoğrafları paylaşmadan da geçemezdim. 

Cap-Ferrat’daki Paloma Beach keyfinin ardından, benim kullandığım Smart’ımızla yola çıkmıştık. Benim kullandığım diyorum çünkü şans bu ki, burada da çılgıncasına bir trafik bulmayı başarabildim. Tatilde bile “trafik keyfi” yaparak kendi kişisel tarihimde önemli bir ilke imza attım 🙂
Cannes’daki akşamımızda Topshop t-shirt ve şortumlayım. Ananasın lezzetine de kumaşlar üzerindeki etkisine de bayılıyorum. Sandaletlerim Oysho, küpelerim ise H&M’den. Gözlüklerim favori markam Persol. Altın rengi bilekliğim Zeyy Jewelry, yonca bilekliğim Cruciani, porselen bileklik ise Alaçatı’dan. Hafif ve rahatım. Şu anda o güne dönmeyi gerçekten çok isterdim!

Editing summer photos while you are wearing a thick sweatshirt on is definitely not a bright idea in terms of your moods. But anyway, I have to share these picture with you guys!

After enjoying Paloma Beach and the beautiful Cap-Ferrat, we headed to Cannes for our dinner date. I was the one who would drive our Smart from Cap-Ferrat to Cannes and guess what, event at French Riviera I accomplished the very unlikely achievement and I went into the rush hour, or something like this, I do not know how to explain the immense traffic I had to pierce! Bad luck or Istanbul’s traffic is chasing me wherever I go? What do you say?

Anyway, we had a lovely night in Cannes. I was wearing Topshop tee and short with pineapple prints on them. I love the taste of pineapple as much as I love it on the garments.   Other things I was wearing are as follows; Oysho sandals, H&M earrings, Persol shades, Zeyy Jewelry gold bracelet, Cruciani clover bracelet, and purplish porcelain bracelet from Alacati bazaar.

I was light and comfy. Can give anything to go back to this moment! 

fashiononboard

3 Comments

  1. Hafiften soğumaya başlamış İstanbul günlerinde deniz kıyısına gittim geldim valla şu fotolarla 🙂 Takım harikaymış, keşke sezonda denk gelseydim bende 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *