BULGARI PRESENTATION

Milano’daki son günümde, yani Cumartesi gününde, sabah Giorgio Armani defilesinin ardından katılmam gereken iki önemli prezentasyon vardı. 

Bunlardan ilki Bulgari’ye aitti. 

Montenapoleone tarafında bulunan Bvlgari Otel’in yolunu tuttuğumda muazzam bir aksesuar koleksiyonu ile karşılacağımı az çok tahmin ediyordum tabi, ancak laf aramızda, içeride bir de Pharrell’in olacağını hiç tahmin etmiyordum! O da bu önemli koleksiyonu yakından görmeye gelenler arasındaydı. 
Otele kadar beraber yürüdüğümüz La Repubblica’nın moda yazarı hanım ile keyifli sohbetimize veda edip kendimi Bulgari dünyasına bıraktım ve koleksiyonu yakından incelemeye ve blog için fotoğraf çekmeye koyuldum.

O halde, Bulgari dünyasına hoşgeldiniz. Lütfen keyfinize bakın!

On my last day in Milano, I promised to attend to two important presentations and one of them was Bulgari Spring/Summer 2015 accessories presentation.

When I was walking towards the Bvlgari Hotel, I knew I would be welcome by a magnificent collection of handbags and jewelry but to be honest, I did not imagine I would see Pharrell who also came to experiment the collection closely. He was one of the distinguished guests of this important event.

Saying goodbye to the fashion and style columnist of La Repubblica whom I walked to the venue with, I lost myself to the world of Bulgari and their exquisite craftsmanship, and took some photos for the blog. 
So.. Welcome to the world of Bulgari and please enjoy yourselves!

fashiononboard

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *