Bodrum Chronicles – Part I

Beş günlük tatlı bir kaçamağın ardından tekrar sahalara geri döndüm 🙂 Bodrum inanılmaz kalabalık, yer yer bol esintili, yer yer sıcağıyla can çekiştirir bir haldeydi. Bu sene yine Türkbükü‘nde kalmayı tercih ettik. Tabii yine de vazgeçilmez uğrak noktalarımıza da gitmeyi ihmal etmedik. Ben de bir kaç yer paylaşmak istedim sizlerle. Malesef çok fotoğrafımız yok bu sene. Elimize pek elektronik eşya almadan seyahati tamamlayalım istedik. Başarılı da olduk sayılır 🙂
Blog yazarınızın beş günlük halini özetleyen kare 🙂

 
Türkbükü’ne yakın ve benim en sevdiğim yer kesinlikle Yalıkavak. Bakalım giderken ne giymişim.. 🙂

Çarşısı gündüz aşırı sıcak olur ama gece tek kelimeyle harikadır! Yalıkavak’ı benim için bu kadar keyifli kılan belki de en önemli yer (mideme de düşkün olduğum için olabilir) sevgili Zeki Abi’nin muhteşem köftelerini doya doya yiyebileceğiniz Kavaklı Köftecisi’dir. Her daim full’dur, biraz masa beklersiniz ama o köfteler için değer!Sevimli dostumuz köfte beklerken 🙂Çarşının hemen girişinde meşhur Bitez Dondurmacısı vardır. Orada da benim yerime kavunlu dondurma yerseniz çok sevinirim! Hemen yanında Cumhur Hanım’ın eczanesi var; bu sene aldığınız ilaçları poşet yerine bez çantalarla veriyorlar. Fosforlu pembe, yeşil.. Hem süper tatlı hem de çevreye duyarlı 🙂Bitez Dondurmacısı ve fonda Yalıkavak ÇarşıYalıkavak’tan bir kısa öneri daha. Eğer güzel rakı içerim, yanında da iyi yemek isterim derseniz mutlaka Paprika Restaurant‘ı denemenizi tavsiye ederim. Çok sıcak bir ortamı var. Ahmet Bey ve eşi harikalar yaratıyorlar.
Karnımızı afiyetle doyurduktan sonra çarşının içinde biraz gezintiye çıkıyoruz. Benim en sevdiğim dükkan, ismini bilmediğim ama görünce mutlaka tanırsınız diyeceğim bu dükkan. Buradan bu sene yel değirmenlerinden aldık. Ayrıca eski şişelerden inanılmaz dekoratif aksesuarlar yaratıyorlar.


Bu maceranın üstüne haliniz kalırsa bir de Yalıkavak Marina’ya uğrayın derim. Kesinlikle görülmeye değer. Bir Cannes, bir Monaco havası… 🙂
Here are some pictures from Yalikavak, Bodrum. It is one of my favorite places in the evening. Fave spots are Kavakli Kofteci, where you can have the incredible meatballs and Bitez Dondurmacisi, where delish ice cream is served. Melon is my fave!
If you would like to have raki-balik, then you should stop by Paprika Restaurant. Fish is fresh and the restaurant is cute!
The bazaar has lots of souvenier shops with lovely people. And if you still have some energy left, then I strongly recommend you take a walk through the Yalikavak Port.

fashiononboard

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *