BEAUTY: MY MAKE-UP TO GO

RuyaBuyuktetik_makyaj

Söz konusu makyaj ise farklı markaları ve ürünleri denemeyi gerçekten çok seviyorum. Son dönemde ise bu sıcak tonlu makyaj benim favorim. Hem çok pratik hem de her kıyafet ile uyum sağlıyor. Hakkında sizden bolca soru aldığım yaz makyajımda kullandığım ürünleri burada tek tek sıraladım.

Satın almadan önce ürünlerin içeriğini incelemeyi, cildinizle uyumlu olup olmadığını kontrol etmeyi, ten renginize uygun benzer tonlarını denemeyi unutmayın.

 1. Makyaj öncesinde yüzüme The Body Shop Skin Defence’i uyguluyorum. SPF 50 ile hem iyi bir koruma sağlıyor hem de yapısı oldukça hafif olduğu için cildi ağırlaştırmıyor. Bu uygulama sonrasında o günkü ihtiyacıma göre bir baz ve BB krem veya ince yapılır bir fondöten kullanıyorum.
 2. Yanaklarıma The Balm’ın Stainiac adlı ruja benzeyen likit allığını uyguluyorum. Bunu tam elmacık kemiğinizin başlangıç noktasına daire şeklinde yaymak önemli. Hafif gülümseyerek gözünüzün tam altında kalan bölgeyi doğru şekilde tespit edebilirsiniz.
 3. Ardından Nars’ın Orgasm allığını elmacık kemiklerimden yukarı doğru bir highlighter gibi hafifçe uyguluyorum.
 4. Gözlerime Nars’ın Hammamet adlı ikili farını uyguluyorum. Açık olan rengi göz kapağımın tümüne, daha sedefli olan rengi ise göz çukuru ile kaşımın arasındaki kemiğe sürüyorum. Kaş hizasına getirmemek önemli.
 5. Son olarak L’oreal’in 640 numaralı rujunu sürüyorum ve hazırım!

Scroll down to read in English

DSC_0446-side

Most of you guys keep wondering and asking about my summer make-up and I wanted to share with you the products I use to create this warm look. I keep on wearing this make-up since it is super easy to make and it goes well with almost every outfit.

Before buying any of these products, please take your time to check if they are suitable for your skin and test the shades to make sure they fit your skin colour. 

 1. First step. I use The Body Shop Skin Defence with SPF 50 on all over my face. I love this product since it is super protective and not heavy at the same time. After this step, I use a base, it can be illuminating or mattifying depending on what I need, and finish with a BB creme or a light foundation. 
 2. On the apple of my cheeks, I use The Balm’s Stainiac which gives a natural and healthy glow. It is important to keep this colour on the apple of the cheeks and fix it with round moves.
 3. After Stainiac, I apply Nars Orgasm Blush like a highlighter.
 4. On my eyes, I use Nars Hammamet duo eye shadow. I apply the first colour on my lid and the second colour goes on my crease .
 5. As the last step, I use L’oreal #640 Erotique lipstick and I am good to go!

 

fashiononboard

One Comment

 1. merhaba,etkinlikte tırnak üzerinizde desen yaptırdığınızı gördüm.nerde yaptırabilirim 🙂 işlemin bir adı var mı?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *