APPOINTMENT AT Darphin Vendôme Institute

Nisan yağmurlarının bol olduğu bir Paris sabahında Vendôme’daki Institute Darphin’de cilt bakımı randevum için yola koyulmuştum. Şehri bir turist gibi değil de oranın yerlisi gibi yaşamaya olan hevesimden bu randevu benim için ayrı bir heyecan kaynağıydı. Çünkü Vendôme’daki bu gizli yer tam anlamıyla bir mabetti ve ben de bir buçuk saatimi bu mabette şımararak geçirecektim.

Yağmur biraz dindiği için havada taze bir koku vardı. Institute Darphin’e adım attığım anda şakayıklar ve orkidelerle süslü ferforje masa ve sandalyelerin olduğu bir bahçe beni karşıladı. Burası çok sakin, çok dingin ve iliklerine kadar Paris dokusunu hissettiğiniz bir yer.
İçeri girdiğimde aynı zarif hava devam etti. Randevuma tam vaktinde gelmiştim. Önce küçük bir kahve molası verdim ve Darphin’in tarihi hakkında biraz daha bilgi sahibi oldum. Ardından da bakım yapılacak olan gri ve beyaz tonların hakim olduğu odaya geçtim. Birbirinden harika kokan kremler, tonikler, yağlar arasında kendimi kaybettiğimde zamanın nasıl geçtiğini bile anlamadım. Hayatımda geçirdiğim en keyifli, en sakin, en arındırıcı bir buçuk saatten sonra ise ışıldayan cildim ile birlikte katlanarak artan Paris’e yerleşme hayallerimi de yanıma alarak beni harika şekilde misafir eden Darphin ailesine ve bu güzel mabede elveda dedim.
Siz de Paris seyahatinizi böyle niş bir keyfe dönüştürmek isterseniz mutlaka randevunuzu alın ve Institute Darphin’i ziyaret edin. Benim yerime Jardin des Tuileries’de croissant’larınızla tatlı bir kahvaltı yapın oradan da bu ziyafetin tadını çıkarın!

Darphin Vendôme Institute
350, rue du Faubourg Saint Honoré, Paris – France
+33 1 47 03 17 70

It was a rainy April morning when I headed to my spa appointment at Institute Darphin. 
A great source of excitement to me since I love to live the city like a true resident instead of wandering around like a regular tourist. And I very much knew that this secret place I was about to visit was a real temple and I had one and a half hours to enjoy each and every moment of it.

The heavy rain stopped for a moment when I stepped in this truly Parisian spot. I was welcomed by peonies and orchids- two of my favorite flowers in a very fresh and cozy yard where you can leave the whole world outside.This was a tranquil and elegant place which immediately makes you feel like you are home. 
I was right on time and before my major treatment started I indulged myself with a cup of macchiato and had a chance to listen the potentous history of Darphin. After this quick warm up, I headed to one of the grey and white rooms with the elegant touch and surrendered myself to the scents of Darphin elixirs. 

With my healthy, shiny bright skin and my dream of moving to Paris having been strengthened, I waived goodbye to the lovely Darphin team and this hidden temple.

If you also would love to crown your next Paris visit with this nische treatment, book your appointment before you land. Prior to your appointment please enjoy a chocolate croissant at Jardin des Tuileries for me and head to Insitute Darphin, enjoy this very Parisian treatment!

Darphin Vendôme Institute
350, rue du Faubourg Saint Honoré, Paris – France
+33 1 47 03 17 70
fashiononboard

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *